ďťż

Jak zmontować film w Movie Makerze

site
Jak zmontować film w Movie Makerze
Tym razem poradnik napisany tylko i wyłącznie na podstawie moich własnych doświadczeń.

Kiedy już nakręcicie sceny z życia Simów - połowa sukcesu za Wami, czeka Was jeszcze tzw. montaż filmu.

1. Otwieramy Movie Makera, który znajduje się w: Start/Programy/Akcesoria/Movie Maker
Kiedy już otworzysz ten program kliknij na ‼importuj obraz video”. Odszukaj folder w którym masz zapisane swoje simowe filmy (domyślnie Moje Dokumenty/Ea Games/Sims 2/Movies) i wybierz ten który cię interesuje.(zdjęcie 1 i 2)

2. Dane ujęcie (jeśli jest długie) może być podzielone na mniejsze - można użyć wszystkich, można też niektóre pominąć - Przeciągamy je na dół do kwadratów na dole z seriami ujęć. (obrazek 3)
Będą one wyświetlane w czarnym kwadracie po prawej stronie - możemy je tam oglądać.3. Jeśli dane ujęcie wyda sie nam za krótkie albo nagraliśmy niepotrzebny fragment możemy odciąć go uzywając 2 od lewej ikony podziału mieszczącej się pod czarnym ekranem, można tez uzywać Ctr+ L
(obrazek4)4. Możesz także dodawać do swojego filmu obrazy-wystarczy kliknąć w ‼importuj obraz” -postępuj z nimi tak samo jak z video.

5. Kolejnym etapem naszej pracy, który bardzo uatrakcyjni nasz film jest dodawanie przejść pomiędzy ujęciami.
Kliknij na ‼pokaż przejścia wideo”. Wszystkie przejścia ukażą się teraz na miejscu efektów. Wybrane przejście przeciągnij na jeden z tych małych prostokątów pomiędzy kwadratami. Oczywiście jeśli chcesz aby przejście było między każdą ze scen musisz zapełnić wszystkie prostokąty (obrazek 5)Do moich najciekawszych :) przejść video należą :

:arrow: Kurczenie do środka
:arrow: Odsłona w prawo
:arrow: Przerzucenie
:arrow: Wsparcie szeroko w prawo
:arrow: Zanikanie

Można je wszystkie oglądać na czarnym ekranie i wybierać te najbardziej odpowiednie dla naszego filmu.

6. Następnym naszym krokiem będzie dodawanie efektów specjalnych. Klikamy na ' Przeglądaj efekty specjalne' i wybieramy któryś z nich klikając na niego i przeciągając go na maleńka gwiazdkę pod danym kwadratem ujęcia (Obrazek 6)Do najciekawszych efektów należą :

:arrow: Łagodnie do środka
:arrow: Zwolnienie o połowę (przydaje się bardzo gdy chcemy wydłużyć scenę)
:arrow: Przyspieszenie podwójne (często dodaje na napisach pomiędzy ujęciami)
:arrow: Poszarzenie filmu lub sepia (gdy nagrywamy np. wspomnienia Simów)
Podobnie jak efekty przejść , możemy obejrzeć wszystkie te efekty specjalne na czarnym ekranie zanim wybierzemy ten najbardziej dla Nas odpowiedni.

7. Przystępujemy do dodawania napisów do filmu - tych na początku i na końcu filmu ale także i tych na danym ujęciu. Kilkamy na 'Utwórz tytuł lub napisy końcowe' (obrazek 7)Pojawi sie nam takie okienko:Wybieramy wpierw: Tytuł na początku filmu i wpisujemy dany tytuł, następnie na dole klkamy na ' Zmien animację tytułową' i wybieramy odpowiednia amanimację (podgladamy ja jak zwykle na czarnym okienku)

Możemy także zmienić tło, czcionkę tekstu - jeśłi juz wybierzemy ta opcję klikamy na 'Gotowe- dodaj tytuł do filmu' - tytul pojawi sie na początku filmu.Podobnie postępujemy z napisami na koniec filmu. Do napisów końcowych tabelka jest bardziej złożona - ponieważ jest więcej linijek. Tekst w pierwszej i drugiej, będzie większy od pozostałych napisów.
Napisy przed wybranym klipem - postępujemy identycznie jak w przypadku napisów na poczatku i końcu filmu.

Natomiast jesli chcemy dodać dany dialog na wybranym klipie - kilkamy na opcję - Tytuł na wybranym klipie w serii ujęć. Wpisujemy dany dialog a następnie jest najlepiej wybrać animację o nawie Napislub Maszyna do pisania( propnuje tez zmniejszyć czcionkę jak najbardziej)
Jak zwykle klikamy - na gotowe - dodaj tytul do filmu ale tym razem dany tekst pojawi sie nam na osi czasu, która jest tuż pod kwadratami z kadrami filmu - możemy wtedy dowolnie przesuwać dany napis - jesli jest w złym miejscu.

8. Ostatnim już etapem naszej pracy będzie dodanie muzyki bądź dubbingu.Klikamy na 'Importuj audio lub muzykę' i wybieramy piosenkę która Nas interesuje. Przeciągamy ją pod oś czasu.
Pojawi się tam jako długi pasek. Możesz nią przesuwać, skracać ją decydując kiedy ma się skończyć, kiedy się zacząc. Mozna ją też wczesniej pociąć na części (tak jak robiliśmy to z ujeciem - patrz obrazek 4)Gdy klikniesz prawym klawiszem myszy naosi czasu na muzykę możesz także ustawić jej głośność, ustawić opcję - Stopniowo zmniejsz głośność - przyadaje się wtedy zwłaszcza gdy dodajemy kilka linii melodycznych.9. W czasie całej pracy klikamy cały czas na Plik/Zapisz jako a w trakcie praacy zapisz.

Kiedy mamy juz jednak cały film wówczas klikamy wówczas na Plik/Zapisz plik filmowyOczywiście wybieramy jako miejsce zapisu Nasz komputer a następnie w ustawienich filmu wybieramy allbo najlepszą jakośc zapisu jeśli film ma od1 do 2.5 minuty), powyżej lepiej jest wybrać Opcje - Dopasuj optymalnie do rozmiaru pliku i wpisać około 20 - 23KbKilkamy dalej i czekamy az film się zapisze - następnie eksporujemy go do rapida a link podajemy w temacie na Forum albo też wgrywamy na putfile bądź You Tube do bezpośredniego oglądania.

Mam nadzieję iż pomogłam i roziwałam wszelkie Wasze wątpliwości.
Zapraszam zatem do twórczej pracy - naprawdę warto :)

:) :) :)
jak zmontowac film w movie makerze
super program...
pILNE!
Kiedy otwieram film z simsów pisze:

Nie można zaimportować C:\Filmy\movie025.avi. Nie pobrano automatycznie wymaganego kodera-dekodera, ponieważ pole wyboru Automatycznie pobierz kodery-dekodery w oknie dialogowym Opcje nie zostało zaznaczone.

O co chodzi?
Prawdopodobnie nie masz kodeków DivX i XviD. Wpisz na www.dobreprogramy.pl (sorki za reklamę) Kodeki czy coś takiego i zainstaluj.

A tak na marginesie: fajny poradnik, może się przydać.
jak zmontowac film w movie makerze
A skąd można sciągnąć tego Movie Makera?
Movie Maker jest już w pakiecie Windowsa, wystarczy wejść w
Start/Programy/Akcesoria/Movie Maker
Movie Maker jest tylko w tych nowszych Windowsach czyli XP, 2000 itd. Z oficjalnej strony Microsoft można ściągnąć wersje dla Visty. Firma Microsoft nie popiera Nielegalnego oprogramowania więc, osoby posiadające piratów nie ściągną go bo przed jest test sprawdzający oryginalność systemu operacyjnego.

Ps. Kto ma go w polskiej wersji językowej, bo ja mam oryginalnego, ale niemieckiego więc ten poradnik na razie mi nie jest potrzebny chyba, że ktoś będzie tak łaskawy przerobić go na niemiecki.
hmm, a ja mam chyba inną wersje tego programu jakiego masz winodowsa Heavenly??
Wow jesteś genialna Jak tylko będe miała dostęp do gry, 'biegnę' nagrywać film! :padam:
Czytałam go na głównej. Dzięki niemu nauczyłam sie montować filmy.
Jest bardzo przydatny. Moja ocenka to naturalnie 10/10.
A poza tym ja w Windows 2000 (takiego Windowsa mam) nie znalazłam Movie Makera w akcesoriach, w start. Musiałam pogrzebać w Documents And Setting i tam go znalazłam. Może mi sie zachował dlatego, że wcześniej miałam XP?
Mam problem. Napisałem złe napisy i nie wiem jak to wykasowac (napisy w określonej scenie, np. połowa movie 004).
Mam problem. :]
W moim (jakże głupim) Movie Makerze nie ma "zadań" jak ja mam dodać muzykę do filmu, napisy jak się nie da? A może się da?
Dam screena mojego Makera, może da sie w nim to dodać. :oczami:Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.
A jesli ktos nie ma tam Movie Makera, to da sie go jakos zainstalowac?? Czy moze jest gdzies indziej? Prosze o pomoc!

EDIT: Juz mam. No ja jakas sle[a jestem xD
A czy takie przejścia mozna dodawać do zdjec?
Agnez16, można.
Już wszystko skończyłam oprócz, napisów na zdjęciach, wyskakują ona na środku zdjęcia i zasłaniają twarze, czy jest jakiś sposób zeby przenieść je w inne miejsce?
Bardzo fajny i przejrzysty poradnik..
Sama ciągle z niego korzystam ...
ALe moim zdaniem Movie Marker ma troszke mało opcji...
POZDRO
Mam ten sam problem co Angez16.Co mam zrobić aby napisy były na dole ekranu??
Należy wybrać odpowiednia wielkość czcionki oraz odpowiednia opcje: Tytuł jeden wiersz/Napis
Wówczas na pewno będzie dobrze.
Super poradnik. Może skorzystam(?) ;P
Dawaj Flower - do odważnych świat należy, zacznij od teledysku i próbuj. Sztuka filmowa to trudna dziedzina ale daje dużo satysfakcji.
Pozdrawiam
Ja już spróbowałam i powstał mój serial
Na razie ma 6 odcinków ale to jeszcze nie koniec :hyhy:
Jakby coś to link w podpisie

A poradnik baardzo mi się przydał
no przydatne to jest, ale ja filmów nie robię, zawiodłam się, bo dałam obraz bez kompresji, a i tak grafa była uochydna buee
No więc... Mam Windowsa XP ale nie mam tego rpogramu! Chyba, że nie mogę znaleść... XD

Edit:
Już znalazłam
Terz sprubuję coś stworzyć XD
Przydatny poradnik. Może kiedyś skorzystam... jak na razie daję 10/10. :]
skąd ma się Movie Maker?trzeba go ściągnąć?jeśli tak to z jakiej strony?
Ten program jest systemowy. Jeśli go jednak nie masz, to poszukaj na stronie Microsoft'u.
Ja mam problem z muzyką.
Nie mogę zapisać swoich piosenek z płyt na kompa i gdy chce wstawić w serial to wyświetla mi się, że błąd, że nie może odczytać i tak dalej...
Ja też mam problem... Obraz nagrany jest cały z pikseli, takich większych... To naprawić w grafice gry, czy jak? Proszę.. dopiero zaczynam... (może i już kończę? :/ )
Mam inną wersje niż na zdięciach. wgl nie wiem o co chodzi. Eeh. mowi sie trudno. ;p A chciałem nagrać serial ...

edit :

Tak wygląda mój moviemaker . ;/

edit edit :rotfl: : na moim 2 kompie mowiemaker jest taki jak na zdięciach. zrobie tam film . ;p

edit edit edit xD. : Mam problem -,- Mój mowiemaker prawie sie nie różni od tego na zdjęciach. Żeby zrobić napisy to klikam Tytuły i napisy końcowe i póżniej Tytuł na wybranym klipie. To dobrze ? Bo chce zrobić dialog, ale tam wpisuje i on sie pojawia na środku tego czarnego ekranu (na takim kwiatku ze niby tło). Nawet po zmniejszeniu czcionki. ;/
Musisz zmienić animację tzn. kliknij zmień animację i wybierz opcję Napis.
Bardzo przydatny poradnik i wszystko zrozumiałem
A czy w MM można zrobić dubbing?
Extra poradnik! Chciałam coś zrobić, a miałam tylko ten program bo mi się nie chciało sciągać :zawstydzony:
Witam!
Mam 2 pytania:

1. W jakiej rozdzielczości montować film (średniej, dużej)?
2. Jak usunąć nastrój Sima (te zielone nad głową)?

Z góry dziękuję, pozdrawiam!
Mam pewien problem dotyczący WMM (czy ja mam w ogóle coś innego oprócz problemów...? xD). Instalowałam go sobie kilka razy z różnych źródeł (mam Windows XP ale brat mi usunął wcześniej) i co chwila mi się wyłącza. Czasem nawet nie ma żadnych komunikatów - włączę, nacisnę coś i koniec. Może mi ktoś pomóc?
Ej no jak przesyłam filmik na youtube to mi pisze ; Nieprawidłowy format pliku: Przesyłany plik nie jest prawidłowym plikiem filmu wideo.

COOOO MAM ZROBIĆ?! AAAAA